L’Oréal, Kas ve Eklem Bozukluklari ile Savaşıyor

0 Yorumlar

L’Oréal Professionnel’ın sürdürülebilirlik çalışmaları çerçevesinde uyguladığı “MSD’ye Karşı Savaş Açın” programı sayesinde 2016 sonuna dek tüm dünyada yaklaşık 431.000 kuaför, Türkiye’de ise son iki yılda gerçekleşen eğitimler sayesinde yaklaşık 15.000 kuaför, kas ve eklem bozuklukları hastalığına karşı farkındalık kazanacak.

Küresel Kas ve İskelet Sistemi Birliği işbirliği ile oluşturulan “L’Oréal Professionnel ile MSD’ye Karşı Savaş Açın” programı, kuaförlerin mesleğe bağlı yaşadıkları fiziksel kas ve eklem rahatsızlıklarını azaltmak amacıyla hayata geçirildi.

MSD, KUAFÖRLERİN YAŞADIĞI MESLEKİ RAHATSIZLIKLARIN %75’İNİ OLUŞTURUYOR

MSD Kuaförlerin yaşadığı mesleki rahatsızlıkların %75’ini oluşturuyor. Salonda uzun süre ayakta durmak, fön çekmek, saç kesmek gibi kendini sürekli tekrar eden çeşitli hareketler veya saç yıkama alanında eğilerek saç yıkamak gibi yanlış duruşlar ile işin gerçekleştirilmesi, özellikle vücudun bel ve sırt bölgesinde ciddi rahatsızlıklara sebebiyet verirken aynı zamanda el ve ayak bileklerinde de sendromlar oluşturabiliyor.

MSD aynı zamanda kuaförlerin mesleklerinden 10 sene daha erken emekli olmalarına sebebiyet verebiliyor.

L’ORÉAL, MSD’YE SAVAŞ AÇTI

L’Oréal Professionnel Uluslararası Genel Müdürü Marion Brunet konuyla ilgili olarak; “L’Oréal Professionnel ile MSD’ye Karşı Savaş Açın” programı sayesinde, kuaförlerimizin iş ortamlarını nasıl iyileştirebileceğimizi ve onların nasıl daha sağlıklı çalışmaya teşvik edebileceğimizi düşünüyor ve bununla ilgili projeler geliştiriyoruz” diye konuştu.

L’Oréal Professionnel Türkiye Eğitim Müdürü Uğur Bakan ise “Bu program sayesinde, Türkiye’nin dört bir yanında gerçekleştirdiğimiz eğitimlerimizde MSD hakkında konuşuyor ve kuaförlerimizi bizlerle beraber egzersiz yapmaya davet ediyoruz. Çünkü bazen işimize, tekniklerimize çok fazla odaklanıyor ve kendi sağlığımızı unutuyoruz. Bu program ile sadece iş ortaklarımız olan kuaförler değil bizler de kas ve eklem rahatsızlıklarına karşı nasıl savaşabileceğimiz konusunda bilinçlenmiş oluyoruz” diyerek konuya verilen önemin altını çizdi.

GLOBAL VERİLER

Sadece ABD’de, MSD sebebiyle oluşan kaybın değeri toplam 20 Milyon $ olarak çıkıyor. Fransa’da ise sadece finansal 1 milyar Euro’nun üzerinde olduğu öngörülüyor. MSD aynı zamanda kuaförlerin mesleklerinden 10 sene daha erken emekli olmalarına sebebiyet verebiliyor.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>