Görgün Özdemir’in Objektifinden ‘Doğunun Gizemli Dengesi’

0 Yorumlar

Türkiye’nin lider otomotiv perakendecisi ve araç kiralama şirketi Otokoç Otomotiv’in Genel Müdürü Görgün Özdemir ve kardeşi Tayfun Özdemir, fotoğraf severleri “Doğunun gizemli dengesi” sergisiyle Hindistan’ı keşfe çıkarıyor.

Türkiye’nin lider otomotiv perakendecisi ve araç kiralama şirketi Otokoç Otomotiv’in Genel Müdürü Görgün Özdemir, 3. fotoğraf sergisini Olympus Galeri’de açıyor. Doğunun Gizemli Dengesi isimli serginin fotoğrafları Görgün Özdemir ve kardeşi Tayfun Özdemir tarafından çekildi. Hindistan’ın farklılıklarının gizemli dengesini yorumlayan sergi 24 Kasım – 31 Aralık tarihleri arasında gezilebilecek.

Görgün Özdemir sergiyle ilgili olarak ; “Hindistan, farklı etnik yapısı, inançları, dilleri, gelenekleri, görenekleri, kıyafetleri, renkleri, festivalleri ile karmaşa içinde yaşar, fakat bir o kadar kendi içindeki dengeyi oluşturmuştur. Tüm bu mistik, gizem ve sırların buluştuğu topraklar oralara yolu düşenleri etkiler, hayrete düşürür, büyüler, hayal kırıklığına uğratır, adeta içine çeker ve kendine hayran bırakır. Kardeşim Tayfun Özdemir ile birlikte bu dünyayı görsel olarak anlatma çabasına giriştik. Yolculuğumuz boyunca farklılıkların uyumu ve dengesi adeta bir mozaiğe dönüşmüş olan Hindistan’da birçok hayata dokunarak kadrajlarımızı renklendirdik. Sergimizde yer alan 30 fotoğraf ile hikayemizi anlattık. Sanatseverlerin de tanık olduğumuz yaşamlardan bizim aldığımız keyfi alacaklarına inanıyoruz” dedi.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>