Biosteel® Fiber’den Yapılan Dünyanın İlk Performans Ayakkabısı

0 Yorumlar

adidas, Biosteel® Fiber’den yapılmış dünyanın ilk performans ayakkabısını New York’daki Biofabricate Konferansında tanıttı. adidas Futurecraft Biofabric prototip ayakkabının üst kısmı doğal kaynaklı ve tamamen doğada çözünür, %100 Biosteel® fiberden yapıldı. Alman biyo teknoloji şirketi AMSilk tarafından geliştirilen bu malzeme benzersiz performans özelliklerine, örneğin geleneksel sentetik fiberlerden %15 daha düşük ağırlığa sahip. Aynı zamanda, tamamen doğal özelliklere sahip malzemelerin de en güçlüsü.

Biosteel® fiber, doğal bir süreç içerisinde %100 biyo çözünme özelliği ile ileri düzeyde sürdürülebilir bir materyal. adidas Futurecraft Biofabric, adidas’ın, geri dönüştürülmemiş plastikle başlayıp, geri dönüştürülmüş plastik ve ardından Parley for the Oceans işbirliği ile devam eden, sürdürülebilir yenilikçilik yolculuğunda yeni bir adım olarak öne çıkıyor. adidas böylece, bilimden ve doğadan faydalanan çözümlere yatırım yaparak bunları inovasyonunun önemli bir parçası haline getiriyor ve yeni sınırlar oluşturuyor.

adidas Futurecraft Biofabric, geçtiğimiz günlerde, New York’daki ünlü Biofabricate Konferansında, adidas ve AMSilk işbirliği ile tanıtıldı.

adidas Strateji Oluşturma Başkan Yardımcısı James Carnes şöyle söyledi:

“adidas’ın çığır açan yenilikleriyle dolu bir yılda, AMSilk ile ortaklığımızı duyurmamız ve adidas Futurecraft Biofabric ayakkabısını sunmamız, spor endüstrisini yeniden tanımlama hedefimize güçlü bağlılığımızın bir başka adımı oldu.

Bu konsept, birinci sınıf yenilikçiliği temsil ediyor. Ürünlerimizde Biosteel® fiberleri kullanarak rakipsiz bir sürdürülebilirlik düzeyine ulaştık. Kapalı döngünün ötesine ve sonsuz bir döngüye, hatta döngüsüzlüğe geçiyoruz. Bu, sürdürülebilirliğin ötesinde, yeni bir biyonik yenilikçiliğin yeni bir bölgesine doğru atılan, öncü bir adım.”

AMSilk CEOsu Jens Klein ise şöyle konuştu:

“adidas ile birlikte geliştirilen bu spor ayakkabılar, doğala özdeş ipek biyopolimerlerden üretilen, yüksek performanslı malzemeye sahip dünyanın ilk ayakkabıları. Bu geliştirilmiş ürün sayesinde yenilenebilir kumaşların işlevselliği ile ilgiliyeni standartlar oluşturuyoruz.”

Futurecraft Biofabric ayakkabının piyasaya çıkışı, adidas’ın sneaker yenilikçiliği ile ilgili sınırları genişlettiği ürünleri piyasaya sürdüğü bir yılda gerçekleşti. Bunlara, benzersiz ayakkabı tasarımları için devrim yaratan imalat teknikleri kullanılmasını sağlayan Futurecraft Tailored Fiber ile adidas’ın endüstriyi değiştiren SPEEDFACTORY tesisinde yaratılan ilk ürünü Futurecraft M.F.G. de dahil. adidas, son teknoloji ürün gelişmelerine en son olarak ise yine sürdürülebilirliğe bağlılığı çerçevesinde, Parley for the Oceans ile işbirliğini ve Parley Ocean Plastiği kullanılarak oluşturulan ve seri üretimi yapılan ilk ayakkabısı olan UltraBOOST Uncaged Parley’i ekledi.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>